Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak jsem se zbavila energetických upírů

13. 11. 2017 19:34:33
Když jsem byla hodně mladá,bývala jsem často obklopená lidmi, kteří byli komplikovaní, stejně tak komplikovaní, jako jsem byla já.

Trpěla jsem depresemi a tak moc jsem potřebovala pomoct, že jsem se podvědomě rozhodla, že budu pomáhat všem lidem v naději, že mi na oplátku snad také někdo pomůže. A protože jsem vždy byla citlivá vůči potřebám ostatních, vycházela jsem každému vstříc tak nejvíc, jak jsem jen mohla. Když mi bylo dvacet, pracovala jsem za barem, protože moje sebevědomí ani můj psychický stav mi nedovolil najít si práci odpovídající mým schopnostem a inteligenci. V těch dobách byly moje osobní hranice velmi slabé a veškerou svoji energii jsem používala k tomu, aby mě lidé měli rádi. Byla jsem moc milá, dokonce tak milá, že jsem ve svém jednopokojovém bytě nechala bydlet svého přítele příživníka a jeho kamaráda s partnerkou, kteří jednou odpoledne přišli na návštěvu na několik dlouhých měsíců. Tehdy jsem byla tak hloupá, že jsem ani jednoho z nich nepožádala o placení nájemného, protože na rozdíl ode mě, mí přátelé byli v nouzi a neměli žádnou práci. Můj tehdejší přítel se mnou zacházel jako se svým majetkem a já jsem byla ráda, že mě má aspoň někdo rád. Jeho láska se projevovala hlavně žárlivostí a násilnickými sklony. Musela jsem dopadnout na dno, abych si uvědomila, že dělám něco špatně. Trvalo mi několik let, než jsem pochopila, že jsem ztratila samu sebe. Uvnitř mě byl smutek a prázdnota, ale navenek jsem nedala nic znát. Stále jsem se na všechny usmívala a plýtvala svou vzácnou energií ve vztazích, kde jsem nedostávala nic nazpět. Pomáhala jsem lidem, jak se dalo, ale pocit uspokojení se stále nedostavoval. Naopak, bývala jsem vyčerpaná, zmatená, slabá. O co víc jsem se snažila být dobrá pro svět, o to víc nešťastná jsem se cítila.
Musela jsem projít více lekcí s agresivními lidmi a v situacích, kdy mi šlo doslova o život, jsem konečně nabyla poznání, že vztah, na kterém záleží nejvíce, je můj vztah k sobě. Od něho se teprve odvíjí všechny ostatní vztahy, vztah k mým nejbližším i ke světu. A tak jsem se musela naučit říkat NE. NE lidem, kteří jen brali a nic nedávali. NE lidem, kteří se mě snažili převychovat. NE lidem, kteří byli agresivní a hrubí. NE lidem, kteří mě nebrali takovou, jaká jsem. NE lidem, kteří mi příliš lichotili. NE lidem, kteří mě stále kritizovali. NE lidem, kteří překračovali moje osobní hranice. NE lidem negativním a nedůvěřivým. NE těm, kteří si stále stěžovali a nikdy neměli dost. NE lidem, kteří se báli být sami sebou. NE situacím, ve kterých mi nebylo dobře. NE práci, která mě stála spoustu energie za málo peněz. NE žebrákům na ulici, NE podomním prodavačům, NE lidem, co si honí ego, NE kamarádce, když na ni nemám kapacitu, NE vlastní dceři, když se mě snaží vyprovokovat.
NE komukoliv a kdykoliv to tak cítím. A víte co? Časem přišla obrovská úleva. Ano, můžu být sama sebou a NE říkat s lehkostí a úsměvem na rtu. Nejde přece o život. Nemůžu být vším pro všechny. Nemůžu být pro nikoho dost dobrá, pokud nejsem dobrá sama pro sebe. Když se podíváte na předchozí odstavec, umíte si asi představit, kolik balastu z mého života odpadlo se všemi těmi NE. Jak se můj osobní prostor vyčistil a já můžu mnohem svobodněji říkat životu ANO. Protože ti lidé, které jsem nechala za sebou, se do mého života už nevracejí. A taky se nevrací práce, která za nic nestojí, nevrací se deprese, ani nevděční klienti, nevyhovující prostory. Život je jako hra na pravdu. Když dodržíte pravidla úplné upřímnosti, nemůžete nikdy prohrát. A energetičtí upíři mají strach ze světla, bojí se pravdy. Proto láska a pravda vždycky zvítězí, ať se to skeptikům líbí, nebo ne

Autor: Radka Svobodová | pondělí 13.11.2017 19:34 | karma článku: 23.26 | přečteno: 1087x

Další články blogera

Radka Svobodová

Patříte mezi rodinné outsidery?

Někteří z nás moc dobře znají ten pocit, jaké to je, být outsiderem. Existuje mnoho lidí s osudem ošklivého káčátka, které bylo vyhoštěncem ve vlastní rodině jen proto, že ve skutečnosti bylo labutí.

17.11.2017 v 13:16 | Karma článku: 14.85 | Přečteno: 529 | Diskuse

Radka Svobodová

Puťka, mrcha, nebo sebevědomá žena?

Byla jsem vychovaná v přesvědčení, že s poctivostí nejdál dojdu a že moudřejší ustoupí. Šlechtila mne skromnost a menší než nízké sebevědomí.

15.11.2017 v 12:16 | Karma článku: 13.73 | Přečteno: 802 | Diskuse

Radka Svobodová

Co dělat, když máte vztah a zakoukáte se

Občas se to stává. Váš stávající vztah je buď na bodu mrazu, nebo zrovna nemáte nejvášnivější období a najednou se objeví někdo jiný.

10.11.2017 v 13:48 | Karma článku: 13.50 | Přečteno: 892 | Diskuse

Další články z rubriky Ona

Ivana Dianová

Krysa v mé ložnici

Zachraňuju. Každou chvíli někoho. Už od mala. Nevím, jak je to možné, ale potřebný mé péče se vždy objeví u mne, kdyby kolem stálo sto dalších lidí, potenciálních zachránců. A kdyby ne, najdu si ho sama. Možná je to nemoc?

18.11.2017 v 12:19 | Karma článku: 19.06 | Přečteno: 434 | Diskuse

Alena Suchopárová

A už jsme v hrsti Ďáblova oka.

Před lety do našeho domu uhodil blesk. Vyprávění o tom, jak jsme pojišťovně dokazovali, že udeřil do osmi předmětů najednou, je možná také dobrá historka pro blog, ale dnes to bude o něčem jiném.

17.11.2017 v 21:21 | Karma článku: 19.79 | Přečteno: 731 | Diskuse

Veronika Horáčková

Týden 45: 23 hodin ve Wroclawi

Minulý týden jsem se svým drahým podnikla dvoudenní výlet do polské Wroclawi. Musela jsem přitom překonat fobii z cestování autobusem a absolvovat pětihodinovou cestu tam a zase zpět.

17.11.2017 v 20:54 | Karma článku: 8.28 | Přečteno: 326 | Diskuse

Radka Svobodová

Patříte mezi rodinné outsidery?

Někteří z nás moc dobře znají ten pocit, jaké to je, být outsiderem. Existuje mnoho lidí s osudem ošklivého káčátka, které bylo vyhoštěncem ve vlastní rodině jen proto, že ve skutečnosti bylo labutí.

17.11.2017 v 13:16 | Karma článku: 14.85 | Přečteno: 529 | Diskuse

Iva Votočková

Já mám svaly, Ty máš čáry

Ona: "Běž se postavit někam dál ode mě, třeba na druhou stranu sálu. Nemůžu se na Tebe dívat!" Já: "Proč?" Ona: "Mám depresi z Tvých svalů."

16.11.2017 v 14:19 | Karma článku: 11.04 | Přečteno: 507 | Diskuse
Počet článků 6 Celková karma 16.62 Průměrná čtenost 811

Lektorka osobního rozvoje, milovnice života, cestovatelka, matka, partnerka, umělkyně, poradkyně v oblasti partnerských vztahů

www.moje-vztahy.cz

f: vztahy jako naše zrcadloNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.